Види харчових поліетиленових пакетів
Розрізняють такі різновиди упаковки з поліетилену.Фасувальні пакети
Цей вид пакетів найбільш простий по виробництву і зовнішньому вигляду. Вони недорогі і більш затребувані у всіх продуктових магазинах. Ці пакети можуть бути зроблені як з поліетилену низького тиску (ПНТ), так і з поліетилену високого тиску (ПВТ).
Фасувальні пакети розраховані на невелику вагу, їх головне призначення - розфасовка продуктів харчування дрібними партіями, або забезпечити збереження швидкопсувних продуктів харчування.
Товщина фасувальних пакетів 6-12 мкм. Найчастіше їх роблять з поліетилену низького тиску. Найтонші в цьому класі пакети можуть витримати 2 кг, а самі щільні дозволять перенести до 7 кг продуктів.
Пакети-майки
Пакети-майки - найбільш популярні поліетиленові пакети з ручками. Тонкі, легкі, невагомі і досить місткі - вони просто незамінні для супермаркетів або ринків.
Для виробництва "майок" можна використовувати ПНТ або ПВТ. У другому випадку готові вироби відрізняються цікавим зовнішнім виглядом, вони щільні, не мнуться, підходять для багаторазового використання. Але незважаючи на цей факт, для виготовлення пакетів-майок використовують ПНТ.
При незначній товщині ці вироби відрізняються максимальною міцністю і тривалим терміном використання, вони майже не розтягуються. Конструкція ручок така, що вони майже не розтягуються. Завдяки цьому пакети можуть витримати велику вагу, а за рахунок бічних складок в них помістяться досить об'ємні речі. В принципі ця властивість для пакетів-майок ключова і вигідно відрізняє їх від пакетів з прорубною ручкою.
Навіть при незначній товщині плівки ручки "майок" не потрібно посилювати. Щоб вантажопідйомність пакета становила 9-12 кг при застосуванні ПНТ, товщина плівки повинна бути 25-30 мкм, при застосуванні ПВТ - 40-50 мкм. Завдяки конструктивним особливостям пакетів цього типу можна не використовувати занадто товсті плівки, що сприятливо позначається на ціні пакетів. Це є суттєвою перевагою.
Але у виробів цього типу є і свій недолік. Через особливості використовуваної сировини і конструкції пакета, вони не ефективні як носії реклами. Якщо сильно завантажити "майку", то вона набуває форму циліндра або кола, через що сприймати текст стає складно. З цієї причини доцільно наносити інформацію на невелику площу, оскільки в інших місцях рекламу просто не буде видно.
В основному на пакети-майки наносять невелике зображення, часто одного або декількох кольорів. Для цієї мети використовують флексографічний друк. Друк на тонкому поліетилені складний, тому й мови про хороше суміщення фарб не йде. У разі застосування двох кольорів макет готувати треба так, щоб кольори не накладалися один на одного і не вимагали гарного приведення.
Пакети з прорубною ручкою
Пакети з прорубною ручкою виготовляють з ПНТ і з ПВТ. Вони представлені в формі прямокутника і мають отвір для руки (прорубна ручка), який прорізаний у верхній частині пакета.
- Товщина плівки може бути в межах 35-100 мкм. Цей вид поліетиленових пакетів ділиться на кілька підвидів:
- з дном;
- без дна;
- з посиленими ручками;
- ручки без посилення тощо.
У зв'язку з тим, що при виробництві пакетів з прорубною ручкою використовується більш щільний поліетилен, нанести на нього можна складний малюнок. Також зображення є можливість розмістити на обох сторонах пакета, і навіть на дні. Це обумовлено тим, що зображення на плівку наносять попередньо, ще до того, як пакет прийме остаточну форму.
Пакети з петлевою ручкою
Пакети з петльовими ручками виробляють з плівки, товщина якої становить не менше 40 мкм. Завдяки великій товщині, відсутності бічних складок, цікавому дизайну можна нанести на ці вироби високоякісні малюнки. Ці пакети відрізняються різноманітністю зовнішнього вигляду і використовуваних матеріалів.
Причини по яким поліетиленові пакети підходять для зберігання продуктів.
Існує 5 причин, за якими варто використовувати поліетиленовий пакет для зберігання їжі:
- Зниження загальної маси упаковки. Застосування пластикової упаковки дозволяє знизити загальну вагу упакованих продуктів. Крім цього, вона легка, міцна і зручна у використанні.
- Продукти зберігаються свіжими. Упаковка з пластику легка, але при цьому міцна, що знижує вплив на навколишнє середовище. Можна використовувати дуже тонку плівку, щоб заблокувати будь-який потік кисню, що дозволяє продовжити термін зберігання, наприклад, свіжого м'яса до трьох тижнів.
- Знижують витрати на електрику.
- Простота використання. Не складно звернути фрукти або овочі в поліетиленові пакети з метою зменшення кількості відходів та продовжити термін придатності продуктів харчування.
- Хороший варіант для упаковки великої групи товарів.
Відмінності від інших способів зберігання
Основна відмінність пакетів, які використовуються для зберігання продуктів харчування - абсолютна безпека. Виробництво упаковки такого типу регламентується певними правилами. наприклад:- до використовуваних матеріалів пред'являються підвищені вимоги. Обсяг хімречовин, які виділяються з поліетилену, не повинні перевищувати норму;
- стійкість упаковки до впливу зовнішнього середовища, шви повинні бути герметичними;
- пакети повинні витримувати навантаження механічного типу і відповідати певним нормативам.